تبلیغات
توحیـــــــــــــــــــــــــــــد - بیماریهای روده ای در همجنس بازان
 
توحیـــــــــــــــــــــــــــــد
مرجع وبلاگ تخصصی با رویکرد دینی و فرهنگی
درباره وبلاگ


شماره تماس:09380990930


مدیر وبلاگ : سید احمد
نظرسنجی
از نظر شما كدام یك از شبكه های ماهواره ای شیعه موفق تر هستند؟به معنی گروهی از عفونت های روده ای در مردان همجنس گراست . تماس جنسی از راه مقعد و سپس تماس دهانی در شریك جنسی دیگر یكی دیگر از راههای انتقال این بیماری هاست .

ـ دلایل دیگر برای انتقال  1 ـ كمبود ایمنی كه بالقوه در بعضی از همجنس بازان مرد وجود دارد . 2 ـ ارزیابی غیر دقیق بعضی از پزشكان . 3 ـ نقش آلت تناسلی مردانه به عنوان یك ابزار آسیب رسان به مخاط و انتقال دهندۀ عامل بیماریزا.

ـ عوامل قابل انتقال  باكتری ، انگل ، قارچ ، ویروس ، اسپیروكت .

ـ بیماریهای روده ای  پروكیت ، كولیت ، آنتریت .

ـ التهاب مقعد كه عمدتا با تسینموس ، درد آنوركتال و ترشح از مقعد بروز می كند كه شایعترین عوامل ایجاد كنندۀ آن عبارتند از : نیسریا گنوره آ ، ترپونوم سیفلیس و كلامیدیاتراكوماتیس .

ـ یافته های فیزیكی عبارتند از شكایت مكرر از درد ركتوم ، وجود بیماری مقاربتی ثابت شده و شلی اسفنكتر مقعد . باید ضایعات وزیكو لرو زخم را جستجو نمود .

ـ در تمام این بیماران تست VDRL و آزمایش مستقیم مدفوع برای گلبول سفید و انگل ضروری است .

ـ لام مستقیم و كشت از نظر سوزاك نیز باید انجام شود . پروكتو سگیموئید سكوپی امكان بررسی مخاط و دیدن زخم ها و گرفتن بیوپسی را فراهم می كند .

ـ اغلب كولیت همراه پروكتیت ظاهر می شود به همین دلیل اصطلاح پروكتوكولیت مناسب است و در این حالت علاوه بر درد ناشی از پروكتیت بیمار از اسهال معمولا خونی و درد شكم شكایت دارد .

بیمارانی كه كولیت دارند ممكن است با كامپلیوباكتر ، سالمونلا ، شیگلا و آمیب نیز آلوده شوند و گاهی كلستریدیوم Diffcell ممكن است دخالت كند و گاهی كولیت منجر به مگاكولون توكسیك می شود .

ـ التهاب روده ( آنتریت )  اولین علامت آنتریت اسهال است كه به طور مشخص آبكی و گاهی پر حجم است . دل درد و علائم مزاجی مثل بی حالی و خستگی ممكن است بیماری را همراهی كنند و در مدفوع لكوسیت قابل رؤیت نیست . پروكتو سگیموئید سكوپی اغلب منفی است . عامل بیماری زا در درجۀ اول ژیاردیالامبلیا است كه اول دئوم دنوم را آلوده می كند .

برای تشخیص ژیاردیا لام مستقیم مدفوع كمك كننده است ولی چون ارگانیسم در دئودنوم زندگی می كند لام منفی مدفوع رد كنندۀ بیماری نیست و از آسپیراسیون دئو دنوم و یا بیوپسی مخاط می توان استفاده نمود .نوع مطلب : اختلالات جنسی، 
برچسب ها :

موضوعات
پیوندها